چرتکه ایران مث

چرتکه ایران مث


محاسبات ذهنی با چرتکه

محاسبات ذهنی با چرتکه ایران مث برای کودکان و نوجوانان 4 سال تا 15 سال طراحی شده است.هر ترم شامل دوازده جلسه آموزشی 90 دقیقه ای است. این دوره آموزشی جامع و اصولی توسط متخصصان ریاضیات و علوم تربیتی و با همکاری مدرسان با تجربه چرتکه ایران در قالب 20 ترم آموزشی طراحی و تدوین شده است. در ایران مث علاوه بر آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه ، مفاهیم ریاضی ، تمرینات افزایش هوش و تمرکز، روش های حل مسئله ، کار با وسایل کمک آموزشی متنوع نیز به کودکان آموزش داده می شود.

محاسبات ذهنی با چرتکه چیست؟
سبک آموزشی جدید و نوینی است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته و درحال توسعه جهت آموزش ریاضیات و تقویت مهارت های آموزشی و هوش به کار می رود.در ایران هم هم زمان و همراه با جامعه جهانی این روش آموزشی گسترش و توسعه یافته است.
چرا چرتکه برای کودکان لازم است؟
آموزش محاسبات ذهنی با کودکان مزایای غیر قابل انکاری دارد که به بهبود توانایی های مغز انسان در هر سنی کمک می کند. این اثرات و فواید در کودکان و نوجوانان بیشتر نشان می دهد.تقویت قدرت ذهن ، افزایش سرعت عمل ، فعال کردن نیمکره های مغز، افزایش قدرت ذهن از جمله فواید آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه به کودکان است.استفاده از چرتکه به عنوان ابزاری کمک آموزشی و واسطه یادگیری مهارت های دست ورز کودکان را تقویت می کند.
مزایای چرتکه ایران مث چیست؟
رشدخلاقیت وپرورش فکر
افزایش قدرت ذهن و بالابردن توانایی مغز و هوش
بالا بردن سرعت ، دقت وتمرکز
پیشرفت در یادگیری کلیه درس ها
هم راستا بامحتوای کتاب درسی
بالا بردن قدرت تخیل وتصویرسازی
افزایش توانایی حل مسئله
افزایش اعتماد به نفس
به کاربردن نیمکره راست وچپ مغز به طور همزمان
تقویت مهارت دست ورزی و قدرت دست و مچ
آموزش کامل کلیه مفاهیم ریاضیات 13.مدرسان آموزش دیده و توانمند
افزایش ضریب هوش
پیشرفت در مدرسه
شهریه مناسب و معقول

تفاوت محاسبات ذهنی با چرتکه ایران مث با سایر روش های چرتکه چیست؟
مهم ترین تفاوت چرتکه ایران مث استفاده از روش آموزشی مناسب با سیستم آموزشی ایران است به گونه ای که برخلاف تمامی روش های چرتکه وارد شده از خارج کشور دانش آموزان دچار دوگانگی و اختلال نشوند. یکسان بودن چرتکه با سیستم جدول ارزش مکانی و روش آموزش فرآیندی در مدارس به پیشرفت قابل توجه دانش آموز کمک میکند. تفاوت دیگر چرتکه ایران مث ترم و کتاب های جداگانه آن برای رده های سنی و دانش آموزان مختلف است به گونه ای که برخلاف سایر روش های آموزشی چرتکه کودکان 4 سال ، 8 سال و 10ساله در یک کلاس قرار نمی گیرند و در محاسبات ذهنی با چرتکه ایران مث دانش آموزان برای رده های سنی مختلف آموزش، ترم و کتاب جداگانه در نظر گرفته شده است.
استفاده از وسایل کمک آموزشی و حل مسئله یکی دیگر از تفاوت های چرتکه ایران مث با سایر روش ها است. به گونه ای که به جرات تنها روش آموزش چرتکه است که علاوه بر افزایش سرعت یادگیری ، مفهوم را نیز به طور کامل آموزش می دهد.
محاسبات ذهنی با چرتکه ایران مث برای کودکان پیش از مدرسه چقدر مفید است؟
از آنجا که برای کودکان 4 تا 8 سال و برای هر سال کتاب و ترم جداگانه ای در نظر گرفته شده است و ویژگی های هررده سنی در نظر گرفته شده است ؛ آموزش مفاهیم متنوع و کامل بسیار موثر صورت می گیرد به گونه ای که محاسبات ذهنی با چرتکه ایران مث را به بهترین و کامل ترین روش آموزشی در این دوره سنی تبدیل کرده است. از طرفی باید به این نکته توجه کرد که هر آموزشی در دوره پیش از مدرسه باید ادامه دار باشد و در مدرسه نیز به کودکان کمک نمابد که چرتکه ایران مث به همین جهت پیوسته طراحی شده است.
آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه ایران مث شامل مفاهیمی می شود؟
آموزش اعداد و مفاهیم ابتدائی آموزشی ، مفاهیم بنیادی ریاضی ، افزایش هوش ، افزایش تمرکز، آشنایی با مفاهیم هندسی ، آموزش جمع و تفریق ، آموزش ضرب و تقسیم ، آموزش توان و جذر ، آموزش هندسه ،حل معادله ، آموزش انتگرال و….. بخشی از سرفصل های طراحی شده این آموزش ایران مث است.
چگونه با گروه ایران مث همکاری کنیم؟
همکاری با گروه ایران مث شامل مدرس و نماینده است. علاقه مندان به فعالیت های آموزشی و فرهنگی می توانند پس از طی دوره های آموزشی و دوره مهارتی و کسب مدرک پایان دوره و معرفی نامه رسمی به عنوان نماینده رسمی یا مدرس در سراسر کشور یا خارج از آن فعالیت و همکاری نمایند.

لا تعليق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *