امروزه با گسترش روز افزون آموزشگاه ها در سراسر کشورمون، آموزشگاه ها در زمینه های مختلف اعم از آموزش زبان انگلیسی و … بخصوص آموزش های مخصوص کودکان به شدت در حال رشد هستند. مجموعه ایران مث در نظر دارد در راستای توسعه فعالیت های خود اقدام به اخذ نمایندگی چرتکه در سراسر کشور کند.
از طرفی خانواده ها هم بیش از پیش متوجه اهمیت یادگیری در سنین پایین شده اند. آموزش های مخصوص یادگیری مهارت چرتکه هم از این قاعده مستثنا نیستند و گسترش مویرگی این آموزشگاها خود سبب شده که نیاز به مربی های آموزشی هم افزایش یابد.
از طرفی میل زیاد شهرهای مختلف و حتی بخش ها و روستاها به منظور اخذ نمایندگی برای آموزش چرتکه هم سبب شده که ما شرایطی را مهیا کنیم تا افراد علاقه مند با کمترین امکانات و حتی بدون سرمایه و با آموزش و مشاوره ی ما بتوانند نمایندگی چرتکه رو دایر کنند.
جهت اخذ نمایندگی چرتکه با ما در ارتباط باشید.

شرایط نمایندگی چرتکه فارسی

نمایندگان عزیز در منطقه مربوطه اقدام به تبلیغات و برگزاری‌کلاس خواهند نمود.
مدارک لازم مربوط به نماینده
کپی مدارک شناسایی
گذراندن مرحله تربیت مربی آموزش چرتکه

شرایط مربی چرتکه

همکاری در قالب مربی دارای سطح فعالیت پایین تری نسبت به نمایندگی است و شما به عنوان مربی مجموعه به مراکز معرفی می شوید. لازم به ذکر است که شهرهای دارای  نمایندگی، مربیان زیر نظر نمایندگان فعالیت خواهند نمود.

مدارک لازم جهت مربی گری:
تکمیل فرم های مربوط به دوره های آموزش و مربیگری
برگ چک یا سفته به مبلغ ۲ میلیون تومان جهت ضمانت همکاری
کپی مدارک شناسایی
درآمد مربیان به صورت نفر یا ساعتی از آموزش می باشد.
به طور مثال برای هر دوره ۱۲ جلسه ای بابت هر نفر به شما به طور میانگین 60 هزار تومان پرداخت می‌شود برای یک کلاس 20 نفره درآمد شما در حدود 1میلیون و 200 هزار تومان برای ۱۲ ساعت خواهد بود

چرتکه چیست؟
چرتکه یک ابزار مکانیکی است که از آن برای محاسبه کردن محاسبات ریاضی در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده می شود که به آن قاب شمارش هم گفته می شود .شکل ظاهری این وسیله شامل یک قاب مستطیل شکل بوده که میله هایی را به صورت عمودی سازماندهی شده نگه می دارد . میتوان از چرتکه برای استخراج نمودن ریشه های مربعی و مکعبی هم استفاده نمود. مهره ها را میتوان با انگشت اشاره یا شست یک دست بالا و پایین کرد.
البته کاربرد چرتکه فقط برای حل محاسبات پیچیده نیست ، بلکه این وسیله در زمینه های دیگرهم مانند تقویت کردن هوش و حافظه ، افزایش قدرت تمرکز دست ها و چشم ها و در مجموع شادابی ذهنی هم کاربرد دارد، به طوریکه با کمک تجسم کردن حرکات مهره چرتکه، کودکان می توانند محاسبات را در ذهن خود سریع حل کنند و توانایی های ذهنی خود و قدرت تجسم و تصویر سازی را افزایش دهند.

استفاده از چرتکه چه مزایایی دارد؟
مزیت های چرتکه چیست و چرا باید از آن استفاده ‌کنیم. کار کردن با این ابزار سبب می‌ شود که دانش‌آموزان نه فقط در درس ریاضیات بلکه در ابعاد دیگر زندگی هم اعتماد به نفس پیدا کنند. اگر شما از اون دسته افرادی هستید که خیلی پیگیر آموزش چرتکه هستید میتونید برای اخذ نمایندگی چرتکه اون هم بدون اینکه به سرمایه ی خاصی نیاز داشته باشید، اقدام کنید.
آموزش چرتکه می ‌تواند از راه‌های زیر به کودک کمک کند :

چرتکه پایه ریاضیات را شکل می‌دهد:
یاد گرفتن چرتکه میتواند درک درستی از ریاضی را بخصوص در سال‌های ابتدایی شکل ‌گیری و رشد ایجاد ‌کند. با به کارگیری جنبه بصری چرتکه، عمده ی مفاهیم ذهنی ریاضی به مهره‌های ملموس و قابل فهم منتقل شده و در نتیجه درک ریاضیات آسان می شود. کودکان مهره‌ها را شمرده و این موجب هماهنگ شدن چشم و دست آن‌ها می ‌شود. با انجام این تمارین، کودک تصویری از چرتکه را در ذهن خود ایجاد می ‌کند تا ریاضیات را به صورت ذهنی انجام دهد. می بینید که این کار یک روش جذاب و بدون خستگی برای آشنایی با ریاضیات پیچیده است.
استفاده بیشتر از سمت راست مغز :
میدانید که سمت چپ مغز برای تجزیه و تحلیل اطلاعات است و تمرکز سمت راست مغز روی تجسم، خلاقیت و تفکر است. به طور معمول از نیمکره چپ مغز برای انجام محاسبات ریاضی بوسیله قلم و کاغذ استفاده می ‌شود. اما آموزش دیدن با چرتکه سمت راست مغز را تحریک کرده و در نتیجه توانایی کودک در حافظه، تجسم و مشاهده را بهبود می بخشد.
کار با چرتکه درک منطقی را توسعه می دهد :
بعد از مدتی کار با چرتکه کودکان توانایی تصور چرتکه در ذهن خود و محاسبات ذهنی را بدست میاورند. انجام ریاضیات ذهنی به صورت مکرر توانایی کودکان را در استفاده کردن از منطق در سایر عرصه های زندگی به خوبی افزایش می ‌دهد.
کار با چرتکه درک ریاضیات را آسانتر می کند :
آموزش دیدن چرتکه می تواند توانایی کودکان را در حل کردن مسائل ریاضی با اعداد صحیح، اعشار و گویا به طرز قابل توجهی بهبود ‌بخشد.
بهبود تمرکز با چرتکه :
در یک مطالعه ی عمیق مشخص شده دانش‌آموزانی که تحت آموزش چرتکه قرار گرفته‌ اند، بهبود ملموسی در تمرکز دارند.
چرتکه می تواند حافظه و تجسم را بهبود ‌بخشد :
یک مطالعه ثابت کرده کسانی که چرتکه یاد میگیرند از حافظه بینایی و حتی شنیداری بهتری نسبت به افراد یا همان کودکانی که چرتکه را آموزش ندیده‌اند، برخوردارند. همینطور یادگیری چرتکه می‌ تواند تجسم را هم به مقدار زیادی بهبود ببخشد.
بهبود عملکرد تحصیلی :
یاد گرفتن چرتکه برای کودکان بسیارمفید است، از این جهت که به کودکان در بهبود عملکرد تحصیلی کمک می ‌کند. در ریاضیات، وقتی بچه‌ها با چرتکه کار می ‌کنند، نمره ریاضی آنها بهبود میابد. چون آموزش چرتکه می ‌تواند توانایی حل کردن مسائل حساب را افزایش دهد.

باید از چه سنی آموزش چرتکه را آغاز کرد؟
مربیان چرتکه بر این عقیده اند که برای دستیابی به بهترین نتیجه، آموزش چرتکه باید اوایل دوران سنین رشد کودک آغاز شود. این یادگیری نه تنها برای کودک شما کسب یک مهارت است، بلکه تاثیر زیادی در بالا رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس کودک شما خواهد داشت. آموزش ریاضی و چرتکه به کودک شما کمک می کند تا در بیشتر زمینه هایی که نیاز به استدلال ذهنی دارد، موفق شده و علاوه بر یادگیری ریاضی در یادگیری زبان های خارجه هم به توانایی خوبی برسد.
پس به طور کلی بهترین سن برای آموزش چرتکه و ریاضی ۴ تا ۷ سالگی است، یعنی بهترین فرصت برای یادگیری مفاهیم ریاضی در کودکان همین سنین است.۴ تا ۷ سالگی همان زمانی است که کودک شما این قدرت را دارد تا مفاهیم ریاضی را به خاطر سپرده و آنها را به خوبی یاد بگیرد.
چرا نمایندگی چرتکه بگیریم :
اما اگر شما هم به یاد دادن و آموزش چرتکه علاقه دارید و میخوایید نسل جدیدی رو تربیت کنید تا با فراگیری چرتکه آینده ی بهتری رو برای خودشون بسازن، میتونید با اخد نمایندگی چرتکه اون هم بدون اینکه نیاز به سرمایه ی خاصی داشته باشند و با راهنمایی و مشاوره ای که از ما میگیرید شرایط لازم را برای اخد نمایندگی فراهم کنید. شما هم میتونید با دایر کردن نمایندگی چرتکه بخشی از خانواده بزرگ ما بشید تا برای آموزش دادن این مهارت فوق العاده به کودکان و نوجوانان سرزمینمون گام مهمی رو برای افزایش میزان مهارت های ذهنی آینده سازان کشورمون بردارید.