چرتکه ایران مث

چرتکه ایران مث


ایران مث اولین دفتر مرکزی چرتکه در اصفهان می باشد که کلیه روش ها و کتاب های آن مطابق با علوم ریاضی و درسی کودکان می باشد.

تاریخچه اولین وسیله ی محاسباتی که همه ی ما ازشون استفاده کردم انگاشتامون هستن با اینکه خیلی جاها کمکمون کردن ولی محدودیت هایی دارن. مثلا برای محاسبه اعداد بزرگ نمیتونیم ازشون استفاده کنیم. حالا تکلیف بازرگانایی که با اعداد بزرگ سر و کار دارن چیه؟! اینجا بود که تخته های مساحباتی ابداع شدند که شکل ساده ی چرتکه های امروزی بودند و با گذشت زمان پیشرفته تر شد. جالبه که بدونید چرتکه هایی که اختراع شدند در تمدن های مختلف ظاهر و قواعد متفاوتی داشتند.

چرا چرتکه را از کودکی به فرزندان خود آموزش بدیم؟

علت اینکه تاکید داریم افراد از کودکی آموزش ببیند، آموزش پذیری و ورزیده شدن ذهن کودک در طی زمان است. درواقع در سنین پایین خط فکری کودک هنوز شکل نگرفته و آماده ی پذیرش آموزشات است. به نظر شما آموزش ریاضیات به کودک آسون تره یا به یک فرد بالغ که مدام میگوید “من ریاضیم خوب نیست”؟
یکی دیگر از دلایل این امر ماندگاری مطالب در سنین پایین است. حتما این جمله ی معروف را شنیده اید که “آموزش در کودکی مانند کندن نقش بر سنگ است”.

متد آموزشی

تعامل مهم ترین بخش کلاس است که باعث جلی توجه دانش آموز و در نتیجه یادگیری بهتر و سریعتر او میشود. تمامی کلاس های ما نهایتا 15 نفره هستند و مربی در طول کلاس با تمامی دانش آموزان ارتباط میگیره، همچنین از دانش آموزان خواسته میشود تمرین هایی را باهم حل کنند و به جواب برسند که همه ی دانش آموزان در روند یادگیری مشارکت کنند و فضای کلاس صمیمی تر بشود

درباره کتاب

کتاب آموزشی که در کلاس ها آموزش داده میشوند تالیفی جمعی از اساتید چرتکه هست که به بهترین روش فصل ها چیدمان شده اند تا در آخر فرزند شما به مهارت بالایی دست پیاده کند. همچنین از شکل ها و رنگ های جذابی استفاده شده تا یادگیری برای فرزند شما شیرین تر باشد
4 کتاب نونهال: برای گروه سنی قبل دبستان، آموزش تمامی مفاهیم ریاضی مورد نیاز دبستان، مطابق سیستم آموزشی آموزش و پرورش
16 کتاب فراگیر: برای گروه سنی دبستان است، مطابق با کتاب های درسی هستند

تیم آموزشی

ویژگی بخصوص مربی های ما مهارت ارتباط برقرار کردن با کودک است. ریاضی معمولا یک درس خشک تلقی میشود ( ولی به نطر من خیلی هم شیرینه) و کودک سخت میتونه باهاش ارتباط بگیره. مربی های ما با آموزش های روانشناسی کودک و تجربشون سعی میکنن فرزند شما را به درس اشتیاق بدن، همچنین تمامی مربی ها جوان هستند و فاصله سنی کمتری به فرزند شما دارند.

اطلاعات دوره

مدت زمان: دوره ها 15 جلسه ای هستند که یک تا دو ماه به طول خواهند انجامید

مکان برگرزاری: پیش دبسانی ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی کشور

چرتکه ایران مث
چرتکه ایران مث

لا تعليق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *